V princípe rovnaké

Autor: Matej Opet | 18.1.2014 o 1:28 | Karma článku: 3,54 | Prečítané:  434x

Práve dočítavam knihu od Wallacea D. Wattlesa, Istou cestou k bohatstvu. Dovolím si tvrdiť, že prečítal som toho už dosť na to, aby som si dokázal vytvoriť aký taký názor na podobne smerované knihy.V princípe mi všetko tieto knihy ponúkajú rovnaký pohľad, len inak pomenovaný.Či je to zákon príťažlivosti vesmíru, Boh alebo Jednotná substancia, v podstate je to to isté.

Tajomstvo (The secret) hovorí o zákone príťažlivosti, ktoré dosiahneme tým, že svojím konaním a mentálny nastavením dosiahneme to, čo chceme. V skratke a zjednodušene. Knižka Istou cestou k bohatstvu hovorí podobne. Na Zemi existuje tzv. Jednotná substancia, ktorá vytvorila celé Univerzum. Svojím myslením a konaním otláčame, formujeme túto Jednotnú substanciu tak, aby pracovala pre nás. Kresťanstvo je podľa môjho názoru na tom podobne. Modlitba a nasledovanie kresťanských hodnôt, čiže konanie a mentálne nastavenie, zjednodušene povedané, spôsobí to, že sa nám dostane to, čo žiadame. V princípe všetky tieto tri prúdy sa spájajú v niekoľkých veciach: Hovoria o vďačnosti: Vďačnosť za všetko, čoho sa nám dostáva spôsobuje úplne iné mentálne nastavenie a konanie. Hovoria o tom, že byť vďačný je veľká sila. V ďalšom bode, v ktorom sa tieto prúdy spájajú, je konanie. Nestačí chcieť, treba konať v súlade s tým, čo žiadame. Kresťanstvo je toho jasným príkladom. Slovo Boh neoznačuje muža ani ženu. Boh znamená sloveso, konanie. Život v prítomnom okamihu sa taktiež prelína vo všetkých troch filozofiách. Žalm 118: Toto je deň, ktorý vytvoril Hospodin, preto radujme sa a veseľme sa v ňom. Zákon príťažlivosti, ale aj Wallace D. Wattles taktiež hovoria o konaní v prítomnom okamihu, pretože konanie, nie zajtra ani dnes vytvorí, to po čom túžime. Ale konanie teraz... Nepreferujem ani jednu z ponúkaných alternatív. Blízke sú mi svojím jazykom v podstate všetky tri. To, čo je vhodné pre Vás, je na Vás. Žite...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?