Budete sa cítiť...

Autor: Matej Opet | 3.7.2011 o 17:29 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1196x

Je koniec druhého týždňa reálnej práce. Priznám sa, ťažšiu prácu som v živote nerobil. Práva za pásom, či v reštike v kuchyni alebo dokonca v callcentre v Prahe sa tomuto fakt nevyrovná. Kto nezažije, nepochpí. Takisto ako AIESEC Experience, takisto ako Powertraining. Počas sales school v Nashville sme mali každý večer stretnutie s prezidentom európskej časti Southwestern Company, nazvanej Europe 1 Chrisom Adamsom. Bolo to o tom emočne sa pripraviť na leto a vyhrať boj najmä sám so sebou. You will feel absolutely emotionally destroyed... som si zapamätal. Hovoril som si, to nie je možné, po tom, čo som všetko zažil som poriadne emočne pripravený a len tak ma niečo nedostane.

 

Prišli prvé dni človek sa cíti emočne na dne. Nedokáže sa pohnúť dopredu, ale ani nemôže ísť naspäť. Vtedy človek osobnostne rastie... vraj. Čo bude ďalej? pýta sa sám seba

Dni plynuli a stále plynú a je pre mňa veľmi ťažké si predstaviť úspešný koniec leta. Prvé tri týždbe sú len o tréningu a o vytváraní si návykov, uvidíme, ako to pôjde ďalej. Ale bez oja sa nevzdám, už len preto, ako by som sa sám sebe dokázal pozerať do očí alebo ľuďom, ktorým som zaviazaný.

Predávať knihy v Amerike podomovo viac ako 6000 míľ od domu je brutálne bláznivé. Ako Luky Dzuroška hovorí, je to najúzašnejšia a zároveň najťažšia práca. Stretnúť denne okolo 40 rodín rôznych národností, kultúr, charakterov, vtedy si človek uvedomí, aký chce byť a aký byť nechce. Alebo zistí, že potomkovia starousadlíkov sú častokrát veľmi nepríjemní alebo ako neuveriteľné vychádzajú všetky tie veci, o ktorých hovoril Chris Adams. Alebo zistí, že keď má niekto štyri autá pred domom, ešte nemusí byť doma. Alebo zistí, ze Filipínci alebo Pakistánci sú neuveriteľne príjemní ľudia. Alebo stretne človeka, ktorý bol vojakom v Iraku a v Saudskej Arábii. Alebo príjemného Filipínca, ktorého syn založil firmu na zlepšovanie finančnej gramotnosti detí a predáva motivané knižky. Neuveriteľne podobné tomu, čo má vo svojej vízii. Alebo ešte v Sales school v Nashville má možnosť počuť rozprávať dvojnásobného svetového víťaža Toastmasters Roryho Vaidena, alebo identifikuje svoju národnosť na základe hokejových hráčov Chicaga Blackhawks a kapitána Bostonu Bruins.. Alebo stretne učiteľa literatúry, ako sa so svojím synom hrá vonku na tráve pri zapadajúcom slnku a tak si uvedomí, že niečo podobné videl vtedy, keď prechádzal žeravými uhlíkmi, len so sebou v hlavnej úlohe. Alebo si ucedomí, ako veľa sa ešte musí učiť, alebo si uvedomí, akí sú pre neho dôležití ľduia, ktorí ho čakajú doma.

Skláňam poklonu všetkým, ktorí túto prácu robia, je ťažké odhodlať sa, je neuveriteľne ťažké vydržať začiatok a som zvedavý, čo bude ďalej. Avšak aj Fénix musí najskôr zhorieť, aby mohol neskôr vstať z popola.

Držte palce., nech mám silu to prekonať a nech sa po lete vráti iný Matej Opet.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?