Napred sa ísť musí...

Autor: Matej Opet | 17.7.2011 o 16:35 | Karma článku: 3,55 | Prečítané:  1032x

Ďalší týždeň za nami. 4. týždeň práce. Tretina lifechanging experience is gone. Čo bude nasledovať. Už len performance. Verím v to. Človek tak rozmýšľa, čo by robil doma, keby bol doma alebo by zvolil inú alternatívu na leto. Stále prichádzam k záveru, že je to to najlepšie rozhodnutie, aké som mohol spraviť. Aj keď je to tak náročné, tak náročné. Za tie štyri týždne toľko úvah o tom, či pokračovať alebo nie. Jednoducho musím ísť ďalej.. Ako raz povedal Ľudovít Štúr: Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí. Neuveriteľné, keď si uvedomím, koľko som toho zažil za tie štyri týždne, aj keď v práci sa nedarí. Človek sa prekonáva každý deň, hodinu, minútu... Keď sa vrátim, život bude jednoduchší, . Po tejto skúsenosti určite.

 

Ďalšie leto obyčajnej práce, alebo práce doma na Slovensku, by bolo niečo, čo by ma nenapĺňalo.

Po februárovej premene, nájdení sa v AIESEC práci, objavení Toastmasters, NDK výzve a objavení toho, čo od života chce, muselo prísť niečo výnimočné. Náročnejšie.

Tento týždeň mi na um prišla myšlienka Ernesta Hemogwaya zo slávnej knihy Starec a more. Znie. Človeka možno zdrviť, ale nie poraziť. Najdôležitejšou vecou, ktorú som si uvedomil, že človek poráža sám seba a je len na ňom, ako sa s tým vyrovná. Reakcie na okolnosti, nie okolnosti...

To, ako sa cítim, to čo som prežil, sú presne tie veci, ktoré som chcel zažiť, to boli dôvody, prečo som sa rozhodol ísť do Ameriky. Nemyslel som, že to bude tak ťažké sa vzchopiť a bojovať a bojovať za to , čo chcete, tak ťažké žiť podľa svojich hodnôt. Občas sa cíti ako rozpoltená osobnosť. Nejaká čať sa búri, chce utiecť, tak intenzívne, iná tu musí ostať a pokračovať, bojovať, aj ked je to náročné., splniť sľuby, ktoré som dal sebe.

Život človeku prináša nečakané situácie,, nečakané výzvy, ktoré musí prekonať, preskočiť alebo obísť ,aby mohol obísť. To je to, čo človeka posúva dopredu. Uvedomil som si, ako veľa sa musím učiť, ako veľa, keď niečo chcem v živote dosiahnuť.

Nikdy by som neveril, že takáto skúsenosť dokáže tak veľa vykryštalizovať o človeku, ukáže pravý charakter človeka, a to či má silu vstať a pokračovať, bojovať, bojovať za to, čo v živote chce, za svoju víziu.

Týchto pár riadkov, je len spleť nesúrodých myšlienok, mysľomisa, ak je niekto fanúšikom Harryho Pottera... Dva dni dozadu som zistil náhodou, že už je vypustený ďalší a posledný film. :)

Dúfam a verím, že už to bude len lepšie....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?