Nádej je záloha za šťastie

Autor: Matej Opet | 1.1.2012 o 16:15 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  556x

Drvivá väčšina včera a v podstate aj dnes vítala nový rok, oslavovala Silvestra. Je pred nami, predo mnou ďalší rok.Nový rok dáva ľuďom nádej, spraviť stenu za starým a začať nanovo lepšie, inak, podľa svojich predstáv.

 

Veľmi ma mrzí, na druhej strane, nie veľmi prekvapuje, ako je spoločnosť nastavená.  Neúprimnosť, závisť a všetky tie hlúposti, ktoré si trošku uvedomelý človek. Súčasný svet nás programuje byť egoista, hľadiaci si častokrát len svoje vlastné šťastie pri kašlaní na ostatných. Koľkokrát má človek strach podať pomocnú ruku človeku, ktorý náhodne sedí niekde na chodníku a je vidieť, že potrebuje pomoc... Častokrát, sám mám niekedy tento problém. Koľko ľudí sa bojí byť samým sebou, len zo strachu z toho, že ako to prijme spoločnosť, známi, dievča, ktoré sa mi páči. Koľko z mladých sa pýta, zaujíma to, čo bude o 5-10 rokov a nežijú len zo dňa na deň bez uvedomenia. Pár mladých s víziou ich vlastnej budúcnosti určite poznám.

Načo nám je alkohol? Prostriedok pre zábavu? Odreagovanie. Prostriedok na odbúranie vlastných bariér, kedy si pri nie úplne vlastnom uvedomení  vyjadruje svoju vlastnú podstatu. Prostriedok na utápanie žiaľu, vyňatí z reality. Všetko veľmi netrvácne, dočasné.

Ťažko sa žije niektorým ľuďom v tejto spoločnosti... Podľa môjho názoru súčasná spoločnosť je umelo vytvoreným mechanizmom, kde trend je určovaný „najvyspelejšími kultúrami“ súčasného sveta, kolískami najvyspelejšieho pokroku, kde ekonomický rast je postavený na spotrebe vzácnych neobnoviteľných zdrojoch energie (ropa, voda, plyn, drahé kovy). Choré...

Kde sa v týchto krajinách hovorí o hodnotách, vzťahu človeka k človeku. Poznáte niečo? Možno sa  mýlim, mýlil by som sa veľmi  rád, ja veľmi nie.

V takto nastavenom svete sa ťažko hľadajú ľudia, s ktorými si máte čo povedať. Chvalabohu, nevzdávam sa takých ľudí hľadať...

Nádej je záloha za šťastie...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?