Zmena...

Autor: Matej Opet | 3.2.2012 o 21:06 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  597x

„Nič nie je trvalé, ani príroda, ani ľudský život, jedinou trvalou vecou na svete, je zmena.“ August Bebel Hnevá ma, kam smeruje dnešná mladá generácia. Nikam. Teda väčšina. Štve ma to a myslím si, že mám pravdu.

Keď som bol malý, pamätám si už zo základnej školy, vytvárali sa skupinky cool ľudí, ktorí boli majstri sveta.. Búrili sa autoritám, „majstri odvahy, najlepší na svete“. A boli tam aj ľudia zavrhovaní, odsudzovaní, niekedy šikanovaní., aby si majstri sveta na nich dokazolvai. Šedeé myšky boli a sú ľudia tichí, introvertní, častokrát so strachom niečo prejaviť.. Stávajú sa submisívnymi a sú voda na mlyn „cool“ skupinkám. Mám pocit. Mám pocit, že šedou myškou som bol aj ja. Chalanisko introvertný so záujmom o školu s autoritatívnou výchovou. Šedé myšky sú vynímočné. Pozrite sa , kde je kopa vašich známych, spolužiakov. častokrát úplne niekde inde ako „cool ľudia“. Inde pre mňa znamená lepšie, hodnotnejšie. Zmenili sa. Nie je to pravidlo, samozrejme, mám však takúto skúsenosť. Je pre mňa nepochopiteľné , ako sa z dobrých, nevinných detí stanú ľudia s bežnými ľudskými chybami. Bohužiaľ. Spoločnosť nás mení. Zmena je pre každého z nás dôvodom na nádej, že sa budeme mať lepšie a že naše súčasné okolnosti si môžeme vlastným konaním zlepšiť. Dúfam že to pochopia aj mladí a začnú meniť seba. K lepšiemu. A zahodia falošnú „cool kartu“ a pozrú sa do zrkadla bez okuliarov.... Čo si myslite?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?