Vnútorná motivácia

Autor: Matej Opet | 1.12.2012 o 16:59 | Karma článku: 6,38 | Prečítané:  725x

Peniaze? Uznanie? Sebarealizácia? Pocit spokojnosti? Dlhotrvajúci výsledok? Čo Vás motivuje najviac? Ľudia bežne v živote čakajú, že dostanú energiu, povzbudenie, uznanie od niekoho iného. Potom si myslia, že to im pomôže dávať lepšie a kvalitnejšie výkony, budú iniciatívnejší... Áno, funguje to, krátkodobo. Mnoho ľudí chodí na motivačné semináre, kurzy, školenia... Tam energiu dávajú rečníci, školitelia a ľudia zvyčajne len pasívne prijímajú. Ale ako môžete dostať, keď nič nedáte? Veď jeden zo základných zákonov, ktorý tu vo svete, funguje je: „Kto dáva, získava“. Nehovorím o peniazoch, materiálnych veciach, ale o úsmeve, pohľadení, láske. Ale funguje to aj s materiálnymi vecami. Odrobíte mesiac v robote a dostanete výplatu. Pomôžete susedovi so stavbou garáže a ten Vám dá fľašu domáceho. Funguje to.

Vnútorná motivácia je základný zdroj sily každého človeka. Dokázať motivovať samého seba bez vonkajších podnetov, to každému človeku dáva silu nad svojimi životmi. Nie sme závislí od iných ľudí, nie sme sklamaní, ak nás nikto nepochváli, neplačeme, ak nás niekto podrazí, nahnevá. Vnútorná motivácia nám pomáha nájsť a formovať našu víziu, naše životné ciele, lebo sme nezávislí od správania a naladenia iných ľudí. Žiť v príčine a každodenne sa rozhodovať, ako sa budeme cítiť, myslieť, konať bez toho, aby sme čakali na vonkajší podnet, vtedy sme na ceste stať sa silnými ľuďmi s veľkou mierou nezávislosti vo všetkých smeroch. Žite...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?