Smutné - škola

Autor: Matej Opet | 23.4.2013 o 21:29 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  1881x

Myslel som si, že Taliansko ma štúdiom prekvapí. Nestalo sa tak. Od februára som na Erasme, dostal som sa do talianskeho Turína. Venoval som sa veľa úsilia na to, aby som sa tam dostal. Moje očakávania boli vysoké. Čakal som od päťstej najlepšej univerzity na svete viac, ako som dostal.

Systém výučby je úplne rovnaký ako na Slovensku. Nič inovatívne, všetko veľmi nezáživné. Bohužiaľ nenašiel som ani svetlé výnimky. Štúdium je pre mňa skôr ubíjajúce ako obohacujúce. Od môjho útleho detstva som bolo toho názoru, že učiteľ má žiakov inšpirovať, byť pre nich učiteľom života, lebo učitelia formujú smerovanie mladých ľudí. Je to tak, alebo sa mýlim? Počas môjho, či už na základnej škole, gymnáziu, vysokej škole, som našiel len svetlé výnimky. Postupne začínam nadobúdať názor, že samotné štúdium mi viac ublížilo ako pomohlo. Za pozitívum považujem, že vysoká škola mi otvorila dvere k novým ľuďom a komunitám, avšak samotné štúdium je pre mňa ubíjajúce. Hoci mám za sebou bakalársky stupeň štúdia, vysoká škola pre mňa pridanou hodnotou nie je. Mrzí ma, že som dospel k takémuto názoru. Osobne som zanietený do štúdia nových poznatkov a osobnostného napredovania a rozvoja, uvedomujem si však, že vysoká škola je často prekážkou... Bohužiaľ. Verím, že je to len môj prípad a ostatní, vysokoškoláci, cítite naplnenie. Žite....
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?