Sme hlúpi, bohužiaľ...

Autor: Matej Opet | 28.5.2013 o 11:02 | (upravené 28.5.2013 o 11:07) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  709x

Ako ľudia sme v niektorých veciach dosť hlúpi. Nevieme porozumieť iným. Každý z nás na zemi je unikát so svojimi špecifickými vlastnosťami, ktoré nám aj pomáhajú, aj nás môžu raniť. V každom z nás sú namiešané štyri energie – energia sangvinika, melancholika, flegmatika a cholerika. Všetci sme koktejlom týchto štyroch energií, avšak vo väčšine prípadov jedna energia prevažuje.

Sangvinik: Má veľmi rád spoločnosť, nezáleži či niečo robí, alebo s kým to robí, nedodržiava deadliny, chodí neskoro. Melancholik: Potrebuje vedieť podrobný plán každej cesty, potrebuje mať rezervnä kanistru benzínu v aute alebo 2 kompasy, keby sa náhodou jeden pokazí. Je premýšľavým typom. Flegmatik: Chce byť s každým zadobre, nemá rád konflikty a utiahne sa, aby nevolal konflikt. Keď ste s ním na výlete, všetkým nosí ruksaky. Je vyrovnaný, stabilný. Cholerik: orientovaný na cieľ, keď idete piť čaj s cholerikom, on neprišiel piť čaj, ale niečo riešiť, rýchlo vzbĺkne, ale aj sa rýchlo zhasí. Cholerik a sangvinik patria k extrovertným typom. Flegmatik a melancholik k introvertným. Introverti sú radi sami, je to pre nich plnohodnotne strávený čas, zatiaľ čo sangvinici radi trávia čas v spoločnosti. Keď žijú spolu introvert a extrovert, dochádza k nepochopeniu, keď introvert je rád sám a extrovert chce byť stále v spoločnosti, pričom nejde, o to že by sa nemali radi, práve naopak. Problémom je, že majú inú životnú filozofiu, iný pohľad na svet. Našim problémom často je, že si myslíme, že ten náš pohľad na svet je ten jediný, ten správny a iný neexistuje. Pritom my však vidíme iba náš kúsok reality a iní ľudia môžu vidieť tú istú našu realitu úplne inak. Keď chceme s ľuďmi vychádzať, musíme sa o nás, ľuďoch, veľa učiť a mať porozumenie pre každého jedného človeka bez toho, aby sme ho vopred odsudzovali.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?