Hon za ničím

Autor: Matej Opet | 1.6.2013 o 14:43 | Karma článku: 8,30 | Prečítané:  578x

Prečo chceme v živote veľa dosahovať? Aký to má zmysel? ˇco tým chceme docieliť? Mať sa lepšie, byť šťastnejší? Čo chceme docieliť, že chceme viac zarábať, bývať vo veľkom dome, hovoriť viacerými cudzími jazykmi. Má to vôbec zmysel?

Dostávam sa do životného obdobia, keď si začínam uvedomovať, že hon za niečím, čo si myslíme, že nás urobí, je hon za veternými mlynmi. Dovolím si tvrdiť, že viac peňazí nás šťastnejšími neurobia, ani väčšie množstvo šperkov, ani viac vedomostí. Byť šťastným pre mňa znamená stav mysle. Nič viac, nič menej. Je to rozhodnutie cítiť sa dobre alebo cítiť sa zle. Šťastie podľa mňa nenájdeme v materiálnom, nenájdeme vo vzdelaní, je to o uvedomení si, že pokojní a šťastní budeme vtedy, keď sa rozhodneme. Fixovať svoje šťastie za neustálou prácou na sebe, honbou za materiálnymi vecami, to je hlúpe. Áno, učme sa. Učme sa veľa, ale najmä o sebe, o svojom prežívaní, o svojom živote. To nám pomôže žiť naplnene, plnohodnotne.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?