Bojovať?

Autor: Matej Opet | 3.6.2013 o 15:48 | Karma článku: 8,05 | Prečítané:  674x

Od malička nás spoločnosť učí byť individualista. V škole je jeden najlepši žiak, existuje len jeden víťaz matematickej súťaže. Na písomke je vždy každý sám za seba. Rodičia nám ukazujú, aby sme sa správali ako Jožko, Ferko. „Pozri, správaj sa ako Ferko, aký je on dobrý. Spoločnosť nás tlačí k tomu , aby sme boli robili maximum preto byť lepší než iný.

Čo tak opačná strana mince? Spolupráca a spoločný úspech. Synergický efekt a win win riešenia. Spolupracovať, oceniť prácu druhého, prestať súperiť, či už vedome alebo podvedome, je podľa mňa záruka úspechu. Môžeme sa vyhovárať, že v živote sa môžem spoľahnúť najmä sám na seba. Áno, to je pravda. Na druhej strane treba byť obklopený tými správnymi ľuďmi. Spolupráca a vzájomná pomoc sú pre mňa nástrojom k „lepším zajtrajškom. Žiť bez toho, aby sme závideli susedom nové auto, spolužiakovi lepšiu angličtinu, či kamarátovi lepšiu postavu, nám pomôže byť pokojnejšími, uvoľnenejšími, šťastnejšími. Nebudeme cítiť horkosť, zlobu, len sa tešiť, ako sa darí iným.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?